pracownicze.com.pl

COVID vs bezpieczne zakwaterowanie

Ostatni rok nie jest czasem łatwym, głównie ze względu na to, że naraził nas na ogromne niebezpieczeństwo, jakim jest wirus SARS-Cov-2. Wszyscy obserwujemy, co dzieje się na świecie i w Polsce, jak cierpi na tym gospodarka, a zachorowalność niestety nadal wzrasta. Okazuje się jednak, że możesz działać, bo zaistniała potrzeba wysłania pracowników do innego miasta, by wykonali oni duże zlecenie. Pojawia się więc dylemat: jak połączyć zrealizowanie intratnego projektu z zapewnieniem bezpieczeństwa zespołu?

Wbrew pozorom sprawa nie jest aż tak trudna. Oczywiście zarezerwowanie pokoi w hotelach sporo kosztuje, zwłaszcza że branża ta chce „odkuć się” za okres lockdownu. A ulokowanie dużego zespołu w jednym miejscu, niesie niebezpieczeństwo szybkiego rozprzestrzenienia ewentualnej choroby. Co więc należy zrobić?

Rozsądnym rozwiązaniem jest wykorzystanie zakwaterowania w osobnych mieszkaniach. Lokale przez nas oferowane, dedykowane są dla maksymalnie kilku osób. Zapewnia to pełne bezpieczeństwo pracownikom i nie stwarza warunków przebywania w zbyt dużej grupie.

Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest całkowita prywatność i brak ingerencji wynajmującego w trakcie korzystania z lokalu przez osoby zakwaterowane. To bardzo istotne, ponieważ rutynowo wchodząca do zabukowanego pokoju obsługa hotelowa też może być potencjalnym źródłem zakażenia. W mieszkaniach, które my oferujemy, goście mają pełną swobodę użytkowania lokali do czasu aż ich nie opuszczą. Wpływa to równorzędnie na komfort wypoczynku i poczucie, że jest się „u siebie”. Jest to tym bardziej ważne, kiedy oddelegowanie trwa kilka tygodni lub miesięcy.

Ze względu na powagę sytuacji epidemiologicznej, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w podróżach i w miejscu pracy.

Udostępniamy poradnik w pigułce, opisujący jak unikać zarażenia wirusem SARS-Cov-2:

- Myj ręce tak często, jak to możliwe. Stosuj również płyny do dezynfekcji.
- Unikaj dotykania okolic oczu i ust.
- Nie dotykaj powierzchni w obrębie użytku publicznego, jeśli nie jest to konieczne.
- Jeżeli korzystasz ze wspólnych przedmiotów, także nie zapominaj o ich przemywaniu.
- Zachowuj bezpieczną odległość, min. 1,5 m, od innych osób.
- Podczas kichania lub kaszlu zakrywaj nos i usta łokciem lub chusteczką. Zwróć również uwagę na zachowanie innych osób w tej sytuacji.
- Noś maseczkę poprawnie. Nie wolno zsuwać jej z nosa lub nosić pod linią szczęki.

Zachowanie tych podstawowych zasad bezpieczeństwa ma fundamentalną wartość wobec ustrzeżenia się przed chorobą, która pamiętajmy, że bywa bardzo ciężka w przebiegu, a nawet śmiertelna.

Jako dobry i dbający o swoich pracowników przedsiębiorca, wymagaj od nich stosowania powyższych zasad oraz zagwarantuj im bezpieczne zakwaterowanie, bo w ten sposób ratujesz ich zdrowie!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

ZADZWOŃ

48 669-670-970
48 502-312-129
48 695-781-861 - serwis

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek 8:00 - 22:00
sobota, niedziela 10:00 - 18:00